SVADOBNÝ MANUÁL

Už ako dieťa som snívala stať sa krásnou princeznou na rozprávkovej svadbe. Verím, že som nebola sama.  Predstavy malých dievčat, pôvodne ovplyvnené rozprávkami a zaľúbenými príbehmi, pribúdajúcim vekom nadobúdajú už reálnejší a celistvejší obraz.  V kútiku duše však stále kúsok romantiky ostáva a čaká byť objavený vo svoj veľký deň.

     Odrazu mladá žena, ktorej sen sa má stať skutočnosťou, stojí so svojim nastávajúcim v bezradnosti pred množstvom informácií a ponúk týkajúcich sa budúcej svadby.  Ako to všetko zorganizovať, koho osloviť, aká výzdoba je trendová,...a AKO  hlavne to všetko nepokaziť?  Na koho sa  obrátiť aby sa tento nezabudnuteľný zážitok nestal nočnou morou?  V takú chvíľu je každá rada dobrá a skúsenosť má cenu zlata.

A keď rozprávame  o skúsenosti, kto by ich mohol mať viac ako tí, ktorí sa venujú svadbám pravidelne a majú roky praxe?  Ako napríklad agentúra, ktorej rukami prešla nie jedna svadba.

     Takže milé nevesty, ponúkame vám zopár dôležitých rád, ktoré si skúsime  zhrnúť do pár bodov:

1/  TERMÍN je najdôležitejší, môže sa zmeniť vďaka rôznym okolnostiam ale nejaký by mal byť.

2/  REZERVÁCIA PRIESTOROV v nadväznosti  na termín svadby, podotýkam  včasná rezervácia,  najlepšie rok dopredu.  Zvýšime tým pravdepodobnosť, že priestory budú presne zodpovedať  našim požiadavkám.  Ak nie sme si istý termínom dôležité je tiež mať náhradné riešenie .

3/  REZERVÁCA TERMÍNU SVADOBNÉHO OBRADU u oddávajúceho v kostole alebo na Miestnom úrade.  V dnešnej dobe je už možné takmer všetko.  Aj to, aby oddávajúci prišiel za vami.  Či už do reštaurácie, do záhrady, do jaskyne alebo inam.  Táto služba je však spoplatnená.   O cenách a možnostiach sa tiež treba informovať vopred a zosúladiť termíny rezervácie obradu s miestom konania svadobnej hostiny.

Naša agentúra vám samozrejme ponúka aj takúto možnosť svadobného obradu v rámci vami vybratých  priestorov, čo značne uľahčí hosťom /hlavne tým zďaleka/ bezproblémový presun od obradu k hostine.  Minimalizujete tým riziko chaosu pri presune a zabezpečíte svojim hosťom zvýšený komfort, ktorý ocenia hlavne v prípade nepriaznivého počasia.

4/  VÝZDOBA. Je dobré vedieť  v akom štýle chcem mať svadbu. Klasický, moderný, vintage...?  Ak neviem, nevadí, poradia mi odborníci v závislosti od toho aký som typ /športový, romantický a pod./ alebo čo mám rada, čo ma zaujíma.

5/  FAREBNOSŤ. Dôležité je mať vybratú farbu prevládajúcu /dominantnú/ a farbu doplnkovú /jemné detaily doplňujúce a vytvárajúce celok/.  U svadieb stále ostáva dominantnou farbou farba svetlá, biela alebo krémová.

Doplňujúce farby, to sú rôzne farebné kombinácie či už v pastelových alebo sýtych farbách.  Neodporúča sa však kombinovať viac ako tri farby a miešať viaceré jemné farby s viacerými sýtymi.    Ak chcete staviť na istotu stavte na jemné pastelové farby, ktoré stále patria k svadbám a nikdy nimi nič nepokazíte.  Biela, či už čistá alebo v kombinácií s pastelom,  je tiež  symbolom nevinnosti a prvej svadby.  Ak už svadba nie je prvou v živote nevesty, môžete staviť aj na odvážnejšie sýtejšie farby.  Týka sa to aj svadobných šiat nevesty.  Sýtejšie farby sú príznačné aj pre svadobné trendy, ktoré sa menia každý rok.

V roku 2016 sa opäť vraciame k tradíciám dávnych čias.  Ako v interiérovom dizajne aj na svadbách prevláda pastel: staroružová, jemná ružová, svetlé odtiene hnedej, sivej, modrozelenej a ostatné farby Vintage štýlu.

6/  KALKULÁCIA výzdoby a menu.  Aby mi  agentúra vedela vypočítať  cenu výzdoby,  musím vedieť aspoň približný počet osôb na hostine.  Od toho sa potom odvíja potrebný počet váz, návlekov na stoličky, obrúskov a pod.

Pre tých nerozhodných, alebo pre tých  bez predstavy, má naša agentúra Creativo decor pripravené hotové svadobné balíky výzdob, kde je cena na osobu vopred určená v závislosti od náročnosti konkrétnej výzdoby.

Pre tých náročnejších, ktorý majú už vopred svoju jasnú predstavu o výzdobe,  môžeme odporučiť našich skúsených odborníkov , ktorí sú schopní realizovať váš  vysnívaný svadobný sen.

Agentúra Creativo decor sa môže popýšiť exkluzívnymi svadobnými kyticami a kvetinovými aranžmánmi z dielne našich umeleckých aranžérov.  Stačí ak nám pošlete fotku Vašej predstavy a my vám ju zrealizujeme.

7/  OSTATNÉ SLUŽBY.  Ak ešte nemáte vybratého fotografa, kameramana, svadobnú tortu alebo koláče, aj v týchto službách je Vám naša agentúra k dispozícii.  Či už vrátane svadobného balíka alebo mimo neho.  Súčasne ponúkame aj veľa špeciálnych svadobných služieb a programov, ktoré vám radi predstavíme pri osobnom stretnutí.

     Takže milé nevesty, zhruba toľko o našich svadbách. Bude nám veľkou poctou zúčastniť sa príprav a organizácie Vášho VEĽKÉHO DŇA. Radi pomôžeme a poradíme s akýmkoľvek problémom ohľadom svadby, takže neváhajte nás kontaktovať.

   

 

Vaša event agency Creativo decor

www.creativodecor.sk

creativodecor [at] creativodecor [dot] sk

tel.kontakt: 0903 655 882


Vaša TOPsvadba.sk | svadba bez hraníc

PR.159

 

Odporúčať priateľovi