Ako sa správne obliecť na kamarátkinu svadbu

Vydáva sa vaša najlepšia kamarátka a vy ste pozvaná, no neviete čo na seba? Tento večný ženský problém má jednoduché riešenie. Nechajte si od nás poradiť, inšpirujte sa a na svadbe určite zažiarite, ale pozor, nikdy nesmiete byť krajšia ako nevesta!

Požičovňa alebo kúpa

Najdôležitejší  je samozrejme výber správnych spoločenských šiat. Určite ste už strávili hodiny prezeraním internetových stránok, svadobných salónov a požičovní šiat. V prvom rade si musíte premyslieť, či si chcete šaty kúpiť alebo len požičať. Mnoho žien totiž nechce mať na sebe rovnaké spoločenské šaty viac ako jeden krát. Ak nepatríte k top managmentu, alebo inak povedaných horných 10 tisíc, asi bude pre vás zbytočné kupovať si šaty len na jednu spoločenskú udalosť. Ak ste však presvedčená, že šaty využijete alebo ich viete po akcii dobre predať, zamyslite sa, či nebude lepšia kúpa šiat ako požičanie.

Výber strihu

Druhým krokom pri výbere šiat na svadbu vašej kamarátky je výber strihu. Strih by ste si nemali voliť len na základe toho ako šaty vyzerajú na modelke, na obrázku alebo figuríne ale mali by ste si v nich objektívne predstaviť seba. Každý strih šiat je určený na určitý typ postavy. Veľmi obľúbenými sú korzetové šaty, ktoré sú vhodné pre ženy do veľkosti 38-40, nakoľko ženy s vyšším konfekčným číslom síce majú čo ponúknuť do dekoltu ale úprimný pohľad na zvyšok nie je najlepší. Takéto ženy by mali siahnuť skôr po voľnejších strihoch. Ak máte menšie prsia a veľmi by ste si chceli obliecť spomínané korzetové šaty nezúfajte na trhu je mnoho dobrých push-up podprseniek, poprípade nalepovacích silikónových podprseniek.

Správna farba

Zvyčajne si ženy nevolia bielu farbu, aby si ich náhodou niekto nepomýlil s nevestou. Ak však inkriminujete k svetlým farbám môžete si vybrať ecru farbu alebo jemnú béžovú. Tieto farby sú vhodné viac pre staršie ročníky. Mladé baby by mali siahnuť skôr po sýto fialovej, rúžovej alebo populárnej fuchsia farbe.

Dúfame, že sme Vám týmto krátkym článkom aspoň z časti pomohli. Prajem príjemnú zábavu.

 

 


 

Vaša TOP svadba .sk -  svadba bez hraníc

28/2/2013

 

Odporúčať priateľovi