5 tipov ako byť dokonalým ženíchom

 

Väčšina rád, čo sa týka svadby, či už na internete alebo v časopisoch a magazínoch, je určená ženám. Čo ale ženích? Je to predsa osoba, bez ktorej by svadba ani nemohla byť. Preto, aj keď je takmer všetka pozornosť sústredená na očarujúcu nevestu, netreba zabúdať ani na nemenej dôležitú polovičku. Prinášame vám 5 tipov ako byť dokonalým ženíchom.

 

1. Výber správneho obleku

Nie je oblek ako oblek a keďže je svadba jednou z najdôležitejších a najpamätnejších udalostí v živote, výber toho správneho netreba podceňovať.

Ak chce ženích vzbudiť dobrý dojem džentlmena a povýšiť svoj vzhľad takmer k dokonalosti, musí mu oblek perfektne sedieť. Nie je nič horšie, ako keď je oblek nepohodlný a na postave dobre nesedí.

Veľa mužov si oblek požičia alebo kúpi z najbližšieho obchodného centra, no to nemusí byť najšťastnejšie riešenie. Svadba nie je firemné rokovanie. Pri tejto udalosti by nič iné, ako oblek šitý na mieru nemal prichádzať v úvahu a už vôbec nie, ak ženích nemá konfekčnú veľkosť.

Nie jednej družičke a samotnej neveste sa podlomia kolená, keď pred sebou uvidia očarujúceho ženícha v obleku šitom na mieru. Nie len, že je dokonale prispôsobený k telu, ale je aj originálny a skrátka najlepšou možnou voľbou. V súčasnosti nemusí byť vôbec drahý. Navyše v salóne Suits by Durka  sa vám dostane špeciálne poradenstvo a individuálny prístup, čo pri bežnom obleku nehrozí.

 

2. Výber správnych doplnkov

Keď si dáte ušiť oblek na mieru, spraví z vás takmer dokonalého ženícha, no správne doplnky to ešte viac vyšperkujú a podčiarknu celkový vzhľad.

Základ je zladiť sa so svojou vyvolenou, preto je dobré košeľu prispôsobiť farbe jej šatám. Vo všeobecnosti sa uprednostňuje biela košeľa, ale je možné zvoliť aj iné farby, pokiaľ sa ich odtieň približuje nevestiným šatám.

Vhodný doplnok je aj vesta či gombíky a manžety. Tie si môže niekto mýliť s nepodstatnými detailmi, ale opak je pravdou a práve detaily tvoria celok.

 

3. Zaobstarať svadobný prsteň, kytice či úradné dokumenty

Ak sa chcete prejaviť ako dokonalý ženích, mali by ste sa postarať o všetky potrebné úradne dokumenty k sobášu a odbremeniť tým svoju nastávajúcu. Samozrejmosťou je aj kúpa svadobného prsteňa a kytice pre nevestu. Dobrý dojem urobí aj drobný darček v podobe kytice pre matku a svokru a fľašku dobrého vína, či alkoholu pre otca.

 

4. Výber svedka, družbov a výber ich oblečenia

Svedok a družbovia sú vašou oporou a aj keď im neplánujete kupovať oblek, aspoň sa s nimi dohodnite, čo by mali mať v deň vašej svadby na sebe. Či už sa rozhodnú pre oblek na mieru, alebo rôzne doplnky, prejdite to s nimi, aby ste počas svadby neboli prekvapení, že to každý poňal po svojom. Módne faux pas síce môže byť vtipné, no keďže to ostane v spomienkach a na fotkách, je lepšie mu predísť.

 

5. Vybavte svadobnú cestu

Prekvapte svoju polovičku a predíďte hádkam a nekonečnému rozhodovaniu, kam sa vybrať na svoju dokonalú svadobnú cestu. V svadobnom ruchu príprav a samotnej svadby to bude veľmi príjemne prekvapenie a na svete niet nevesty, ktorú by takéto gesto nepotešilo. Na záver, ak chcete byť dokonalým ženíchom, musíte aktívne prejsť k činom. Nevesty to majú často ťažké, preto im môžete pomôcť a ukázať, že sa na vás môžu spoľahnúť. Je to veľký deň pre vás oboch a spomienky naň vás budú sprevádzať celý život, buďte preto dokonalým ženíchom.

Odporúčať priateľovi